a

Facebook

Twitter

طراحی وتوسعه افق نتورک همه حقوق محفوظ است.

8:00 - 17:00

ساعات کار ما شنبه - پنجشنبه

021-65157710

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

فیسبوک

توئیتر

جستجو
منو

کارشناس رسمی نقشه برداری و تهیه نقشه utm

کارشناس رسمی نقشه برداری جزو رسته های کارشناسی گروه شش (رشته راه و ساختمان) در کانون کارشناسان رسمی دادگستری می باشد که عموما به مهندسان عمران یا نقشه برداری دارای پروانه ی کارشناسی رسمی اعطاء می شود.
کارشناسان رسمی دادگستری در این رشته می توانند به اختلافات مساحت و جانمایی املاک در شعب حقوقی دادگستری ها رسیدگی و اظهار نظر کنند.

برای مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و یا تهیه کروکی ثبتی و تهیه نقشه یو تی ام utm 1/2000  یا یک دو هزارم  در استان تهران و شهرستان ها با دفتر گروه کارشناس آنلاین تماس بگیرید: تلفن ۴۴۲۳۱۷۰۶(۰۲۱)

کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و نقشه یو تی ام utm

عناوین اصلی خدمات کارشناس رسمی نقشه برداری

دادگاه ها و مراجع قضایی و ادارات دولتی مانند شهرداری ها معمولا از کارشناسان رسمی دادگستری رشته نقشه برداری و اطلاعات مکانی برای اظهار نظر کارشناسی در موضوعات زیر استفاده می کنند:

  • تعیین مساحت زمین ها و کروکی ثبتی و نقشه یو تی ام utm
  • تعیین جانمایی ملک
  • تعیین مساحت واحد آپارتمانی
  • تهیه صورت مجلس تفکیکی آپارتمان ها
  • تهیه نقشه زمین و ثبت نام سند مالکیت رسمی
  • مساحی زمین های کشاورزی و باغ و تهیه نقشه
  • تفسیر عکس های هوایی
  • تفسیر تصاویر ماهواره ای

کارشناس رسمی نقشه برداری در تهران و سایر استان ها ایران با ملاحظه ی سند مالکیت رسمی ملک یا مبایعه نامه یا بنچاق های قدیمی و بررسی حدود و ثغور زمین و با استفاده از ادواتی مانند دوربین های نقشه برداری پیشرفته یا متر لیزری یا دستگاه های جی پی اس (GPS) نسبت به اندازه گیری و تعیین مساحت و یا توپوگرافی عرصه اقدام می کنند و نتیجه را طی نقشه به ادارات دولتی مانند شهرداری و یا با گزارش کارشناسی به مراجع قضایی مانند دادسرا ها و دادگاه های حقوقی اعلام می کند.

نقشه یو تی ام (utm) چیست

نقشه یو تی ام در واقع نقشه ی ملک شما و همچنین جانمایی آن در کره ی زمین است. به عبارت دیگر نقشه زمین شما در محل دقیق خود در کره زمین با مختصات مربوطه جانمایی می شود. سیستم یو تی ام یک سیستم تصویر دو بعدی مختصاتی است که برای تعیین مکان یک نقطه روی کره زمین ابداع شده و مورد استفاده قرار می گیرد. اسناد مالکیت جدید (سند های تک برگی) در چنین سیستمی جانمایی شده و از آن استفاده می کنند. نقشه های زمین های شما نیز می تواند در این سیستم جانمایی و تهیه شود.

نقشه یو تی ام UTM چیست

نقشه یو تی ام بطور کلی همان نقشه مسطح افقی از زمین است که حدود و ابعاد چهار طرف زمین را نشان می دهد و همچنین موقعیت جانمایی زمین در ایران و جهان با مختصات جغرافیایی استاندارد در روی نقشه و همچنین در فایل پیوست مشخص می باشد.

با این نقشه علاوه بر این که مساحت و شکل و ابعاد اضلاع قطعه زمین شما مشخص شده، بلکه موقعیت آن در کشور ایران نیز مشخص است.

تهیه نقشه یو تی ام برای اداره ثبت

همچنین اگر بخواهید برای زمین خود سند مالکیت تک برگ اخذ کنید و یا سند مالکیت دفترچه ای قدیمی را به سند مالکیت تک برگ تبدیل کنید نیاز به برداشت نقشه برداری و تهیه نقشه یک دو هزارم از زمین برای ارائه به اداره ثبت اسناد و املاک تهران و سایر شهر ها دارید.

اداره ثبت اسناد بر اساس نقشه یو تی ام از وضعیت موجود زمین می تواند مراحل صدور سند مالکیت تک برگ را شروع کند.

تهیه نقشه ۱ ۲۰۰۰ ام معمولا توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و یا کارشناس رسمی امور ثبتی مورد تایید قرار می گیرد و البته ابتدا توسط تیم نقشه بردار مورد تایید کارشناس ، نقشه برداری می شود.

نقشه ۱/۲۰۰۰ UTM شهرداری تهران

نقشه هایی که معمولا شهرداری تهران برای گرفتن پروانه ساختمانی به آن نیاز دارد در افواه به نقشه یو تی ام یک دو هزار یا یک دو هزارم (۱/۲۰۰۰) معروف است. این نقشه ها معمولا از زمین یک مجتع آپارتمانی قدیمی ساز و قبل از اخذ پروانه ساخت تهیه و به شهرداری تهران ارائه می شود تا شهرداری وضعیت موجود زمین و موقعیت منطقه ای آن در سطح شهر و حدود اربعه و ابعاد آن را کنترل کند.

گروه ما متشکل از کارشناسان رسمی دادگستری در تهران و سایر شهر های کشور بوده و افتخار کمک به شما هم میهنان گرامی را در این سالها داشته است.

گروه کارشناس رسمی ما چگونه به شما در زمینه نقشه برداری کمک می کند؟

در صورتی که برای تهیه نقشه یو تی ام (utm) یا مساحی و تهیه نقشه کروکی یک دو هزارم از زمین و تفسیر عکس هوایی و ماهواره ای و تشخیص قدمت ساخت بنا به کارشناس رسمی دادگستری رشته راه و ساختمان و یا کارشناس رسمی نقشه برداری و یا مهندس نقشه بردار جهت نقشه برداری نیاز داشتید می توانید با گروه کارشناسان رسمی ساتیا تماس بگیرید.